Felhívás - bábos képzés pedagógusoknak
Tisztelt Intézményvezető Asszony!
Az elmúlt hetekben több intézménybe ellátogattunk, több vezetővel és pedagógussal beszélgettünk. Ezek a találkozások megerősítettek minket abban, hogy nemcsak mi, hanem az óvodák-iskolák szakemberei is szeretnék, ha szorosabb lenne a kapcsolat a város gyerekszínháza és az oktató-nevelő munkát végzők között.
Több éve tervezzük, hogy elindítunk egy sorozatot, melynek célja egy újfajta kommunikáció kialakítása a bábszínház és a pedagógusok között, a bábműfaj eszközrendszerének megismertetése a gyermekekkel foglalkozó pedagógusokkal.
Nem előzmények nélküli ez a törekvésünk, hiszen az elmúlt években munkatársaink ill. az általunk felkért előadók irányításával zajlott több bölcsődei szakembereknek szervezett képzés (az EBI koordinálásával), az NMI égisze alatt közművelődési szakembereknek szánt bábos képzés, gyermek bábcsoportok támogatása, egyetemi hallgatók oktatása.
Most elsősorban az óvodákban és iskolákban dolgozó pedagógusoknak szeretnénk képzést indítani, de örülnénk, ha mellettük egyetemisták és szülők is bekapcsolódnának a munkába.
A mindehhez szükséges anyagi forrásokat pályázati támogatásból szeretnénk biztosítani.
A tervezett sorozat 3 elemből áll:
- Egy tanéven keresztül összesen 4-5 alkalommal zajló kb. 4 órás képzés, melyben az előadók elméleti és gyakorlati ismereteket adnának át.
A résztvevők létszáma: maximum 3-4 csoportot indítunk 20-20 fővel
Az előadások/foglalkozások témái:
- A bábjáték történetének áttekintése, a bábjáték legfontosabb műfaji jellemzői
- Mi a báb? - a bábtechnikák sokszínűsége
- A bábkészítés alapjai
- A zene szerepe a bábjátékban
- A történetmesélés sajátosságai – dramaturgiai alapismeretek
Szakmai vezető: Kovács Petra - rendező
Tervezett előadók/témavezetők:
- H. Nagy Katalin – bábszínész, rendező, a Mesebolt Bábszínház nyugalmazott igazgatója
- Veres András rendező, író-dramaturg, a Mesebolt Bábszínház művészeti tanácsadója
- Bartal Kiss Rita – tervező, rendező, a Griff Bábszínház művészeti vezetője
- Takács Dániel – színész, zeneszerző
- A tanév végén egy alkotótábor, ahol a résztvevők gyerekcsoportokkal dolgozva, szakmai irányítással próbálhatják ki a gyakorlatban is a tanultakat, hozhatnak létre rövid bábjátékokat.
A résztvevők száma: 2x10 fő, akik részt vettek az előkészítő foglalkozásokon
Időtartama: 5 nap (hétfőtől péntekig)
A napi elfoglaltság: 6-8 óra, amely magában foglalja a gyerekfoglalkozásokat és a szakmai konzultációkat.
A munka irányítói, segítői: a szakmai vezető és az előadók
Ha valaki nem kerül be a tábor résztvevői közé vagy nem tudja annak kötöttségeit vállalni, lehetősége van arra is, hogy saját intézményében dolgozzon az általa kiválasztott gyerekekkel. A szakmai segítséget neki is biztosítjuk.
- Az alkotótábor és a program lezárásaként egy, a város közösségének szánt ünnepi rendezvény, ahol bemutatkozhatnak az alkotók, megtekinthetők az elkészült „előadások”.
Célunk az, hogy az előadássorozat ill. az alkotótábor résztvevői olyan ismeretekhez jussanak, amelyeket hasznosíthatnak napi munkájukban, s amit továbbadhatnak kollégáiknak, a gyerekeknek és a szülőknek.
A pályázati támogatás jóvoltából az előadássorozaton ill. az alkotótábor munkájában való részvétel INGYENES.
Nem akkreditált képzésről van szó. A résztvevők a sorozat végén oklevelet kapnak.
A pályázat beadásához szükséges, hogy felmérjük az igényeket. Kérem, hogy legkésőbb 2019. április 1-ig írásban (e-mail) jelezze, hogy az ön által irányított intézmény pedagógusai érdeklődnek-e a lehetőség iránt, s várhatóan hányan vállalkoznak arra, hogy részt vesznek az előadásokon ill. az alkotótábor munkájában. Van-e olyan szülő, aki szívesen részt venne a programsorozaton?
Segítségét előre is köszönöm!
Tisztelettel:
Kovács Géza
igazgató